Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/server836280/ftp/libraries/cms/application/cms.php on line 464
Zobacz najnowsze newsy

Wiadomości

  1. Pensja na poziomie ponad 20 tysięcy złotych brutto, a po przejściu w stan spoczynku wysoka odprawa i kilkanaście tysięcy złotych co miesiąc - na takie zarobki mogą liczyć sędziowie Trybunału Konstytucyjnego. W perspektywie dziewięcioletniej kadencji, na jaką są powoływani, daje to w sumie ponad dwa miliony złotych.
  2. W piątek ruszyły trzydniowe targi Poznań Game Arena. Według Międzynarodowych Targów Poznańskich to wydarzenie, kierowane do miłośników gier, jest największą tego typu imprezą w tej części Europy. W tym roku organizatorzy spodziewają się nawet 80 tysięcy gości.
  3. Na ile znam typy umów i to, co się w tych umowach znajduje, to interpretacja TSUE dotyczy wszystkich umów, które są indeksowane albo denominowane do franka szwajcarskiego - ocenił w TVN24 dziennikarz ekonomiczny Maciej Samcik, autor bloga "Subiektywnie o finansach". Odniósł się do korzystnego dla frankowiczów wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
  4. W czwartek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wyda decyzję w sprawie kredytów we frankach. To będzie niezwykle ważny dzień zarówno dla 800 tysięcy frankowiczów, jak i polskiego sektora bankowego. - Powiem to siedem razy: katastrofa gospodarcza czeka za rogiem - ocenił ekonomista profesor Marian Noga. Materiał magazynu "Polska i Świat" TVN24.
  5. Najstarsze na świecie biuro podróży Thomas Cook ogłosiło upadłość. Ocenia się, że wycieczki turystyczne i pobyty wypoczynkowe wykupiło w nim ponad 600 tysięcy osób na całym świecie, w tym 150 tysięcy Brytyjczyków, których trzeba będzie przewieźć do kraju. "Thomas Cook zaprzestał działalności, tak więc wszystkie jego loty zostały odwołane" - poinformowano w komunikacie wydanym w poniedziałek rano.