Wiadomości

  1. Prezydent Donald Trump wydał rozporządzenie wykonawcze przewidujące objęcie amerykańskimi sankcjami gospodarczymi dodatkowo 33 rosyjskie i po raz pierwszy dwa chińskie podmioty prawnych.
  2. Prezydent USA Donald Trump zamierza ogłosić wprowadzenie nowych ceł na towary z Chin o łącznej wartości 200 miliardów dolarów USA nie później niż w poniedziałek - poinformował w sobotę na swoim portalu internetowym dziennik "Wall Street Journal".
  3. To największa transakcja w najnowszej historii firmy. Rosyjska linia lotnicza Aerofłot kupi 100 samolotów Suchoj Superjet 100 (SSJ 100), a umowa może być warta ponad 3 miliardy dolarów - donosi dziennik gospodarczy "Wiedomosti" cytowany przez Reutersa.
  4. Dwóch menedżerów odeszło z firmy Tesla po tym jak jej właściciel Elon Musk zapalił marihuanę w transmitowanym w internecie programie. Akcje Tesli w piątek spadły o ponad 6 procent.
  5. Premier Czech Andrej Babisz jest niezadowolony z projektu unijnego budżetu na lata 2021-2027. Jak oświadczył w czwartek po spotkaniu z unijną komisarz do spraw polityki regionalnej Coriną Cretu, Czechy same powinny decydować o wykorzystywaniu unijnych środków.