Wiadomości

  1. Discovery i TVN integrują struktury i powołują nowy, wspólny zespół zarządzający. Prezesem zarządu oraz dyrektorem zarządzającym obu organizacji w Polsce został Piotr Korycki. Jim Samples, dotychczasowy prezes TVN, dołączy do Rady Nadzorczej połączonej firmy. Piotr Korycki będzie raportował do Katarzyny Kieli, szefowej Discovery w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
  2. Policja i prokuratura rozbiły międzynarodowy gang zajmujący się kradzieżami pieniędzy z kont bankowych metodą tak zwanego phishingu. W działalność grupy zaangażowanych było około 500 osób, ukradli łącznie ponad 154 milionów złotych. W poniedziałek poinformowano o skierowaniu aktu oskarżenia wobec przywódców grupy.
  3. Chińskie ministerstwo handlu ogłosiło zakaz sprzedaży do Korei Północnej 32 rodzajów sprzętu, materiałów i technologii o podwójnym cywilno-wojskowym zastosowaniu. Mogłyby one być użyte w produkcji broni masowego rażenia lub broni konwencjonalnej.
  4. - Niemożliwe jest przeprowadzenie symulacji, jakie byłyby ostateczne efekty wojny handlowej - ostrzegają eksperci. Mimo to Donald Trump forsuje kolejne ograniczenia w swobodzie międzynarodowej wymiany handlowej, a Chiny już zapowiadają odwet. Materiał magazynu "Polska i świat" TVN24.
  5. Na każdym polu współpracujemy ze sobą i na większości udaje nam się odnosić sukcesy – mówił w piątek Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Węgier. Janos Ader apelował o odpowiednią infrastrukturę do dywersyfikacji dostaw gazu.