Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/server836280/ftp/libraries/cms/application/cms.php on line 464
Zobacz najnowsze newsy

Wiadomości

  1. Na ile znam typy umów i to, co się w tych umowach znajduje, to interpretacja TSUE dotyczy wszystkich umów, które są indeksowane albo denominowane do franka szwajcarskiego - ocenił w TVN24 dziennikarz ekonomiczny Maciej Samcik, autor bloga "Subiektywnie o finansach". Odniósł się do korzystnego dla frankowiczów wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
  2. W czwartek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wyda decyzję w sprawie kredytów we frankach. To będzie niezwykle ważny dzień zarówno dla 800 tysięcy frankowiczów, jak i polskiego sektora bankowego. - Powiem to siedem razy: katastrofa gospodarcza czeka za rogiem - ocenił ekonomista profesor Marian Noga. Materiał magazynu "Polska i Świat" TVN24.
  3. Najstarsze na świecie biuro podróży Thomas Cook ogłosiło upadłość. Ocenia się, że wycieczki turystyczne i pobyty wypoczynkowe wykupiło w nim ponad 600 tysięcy osób na całym świecie, w tym 150 tysięcy Brytyjczyków, których trzeba będzie przewieźć do kraju. "Thomas Cook zaprzestał działalności, tak więc wszystkie jego loty zostały odwołane" - poinformowano w komunikacie wydanym w poniedziałek rano.
  4. Kierowcy na Kubie, aby zatankować swoje pojazdy, muszą stać w ogromnych kolejkach. Braki w dostawach paliw płynnych na Kubę spowodowane są sankcjami USA nałożonymi na wenezuelskie tankowce. Stały się ostatnio bardzo dotkliwe dla Kubańczyków.
  5. Władze Argentyny wprowadziły obowiązek uzyskiwania zgody Banku Centralnego na zakup dewiz powyżej sumy 10 tysięcy dolarów USA i dokonywanie przelewów zagranicznych. Międzynarodowy Fundusz Walutowy, od którego Argentyna zażądała restrukturyzacji długu, "przygląda się sytuacji".