Wiadomości

  1. Płacisz podatki, rozwijasz swój biznes i jesteś jednym z tych małych ludzi, którzy mają wpływ na pozytywny wizerunek Ukrainy za granicą - w poniedziałek powiedział kandydat na prezydenta Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Komik, od tygodni będący faworytem przedwyborczych sondaży, w poniedziałek przedstawił część swojego programu.
  2. Prowadzony od początku marca strajk francuskich celników spowodował w niedzielę poważne utrudnienia i opóźnienia w ruchu pociągów Eurostar na trasie Paryż-Londyn. Przewoźnik apeluje, by na podróż decydować się tylko w razie "absolutnej konieczności".
  3. Rosja odpowie w praktyce na najnowsze sankcje nałożone na nią przez USA i Kanadę - zapewniło MSZ w Moskwie. Oświadczyło, że zarzuty wobec Rosji o nieuzasadnione użycie przemocy wobec ukraińskich okrętów w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej są bezpodstawne.
  4. Jej znakiem rozpoznawczym są nienaturalnie wielkie i zawsze starannie pomalowane usta. Na nich zbudowała swój wizerunek i zarobiła fortunę. To jednak efekt zabiegu - tak plastycznego, jak i strategicznego. I najwyraźniej piekielnie skutecznego, bo 21-letnia Kylie Jenner została niedawno uznana przez magazyn "Forbes" za najmłodszą miliarderkę w historii, która swój majątek zbudowała sama. Niektórzy oszaleli na punkcie najmłodszej z sióstr Kardashian. Dla innych jej sukces jest nadmuchany - tak samo jak jej usta.
  5. Prezydent USA Donald Trump napisał w niedzielę na Twitterze, że w chińsko-amerykańskich rozmowach handlowych osiągnięto znaczący postęp. "W związku z tym odkładam w czasie termin ponownego nałożenia ceł na sprowadzane do USA chińskie towary" - oświadczył.