Wiadomości

  1. Ciała ostatnich czterech górników, którzy zginęli w kopalni w czeskiej Stonawie po wybuchu metanu, zostały wydobyte na powierzchnię. Jak informuje prokuratura, identyfikacja zwłok będzie wymagała badań DNA.
  2. Korea Północna ograniczyła racje żywnościowe dla mieszkańców do 300 gramów dziennie, co o tej porze roku jest najniższym poziomem w historii - ostrzegła w piątek ONZ. Jak pokreślono, w związku z najgorszymi zbiorami od 10 lat możliwe jest dalsze racjonowanie żywności.
  3. Donald Trump powiedział w czwartek, że wkrótce będzie gościł w Białym Domu prezydenta Chin Xi Jinpinga. Prezydent USA spodziewa się sfinalizowania podczas tej wizyty porozumienia z Chinami, kończącego konflikt handlowy między dwiema największymi gospodarkami świata.
  4. Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oświadczył, że jego kraj musi zadać "poważny cios" tym, którzy nakładają na niego sankcje, poprzez zapewnienie większej samowystarczalności gospodarczej - poinformowała w czwartek północnokoreańska agencja prasowa KCNA.
  5. Zmiany będą służyły budowaniu przyszłości emerytów - przekonywał szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, pytany o zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych i przeniesienia części środków z OFE do Funduszu Rezerwy Demograficznej. Opozycja widzi to inaczej. Poseł PO Cezary Tomczyk mówił o finansowej "dziurze Morawieckiego", rzecznik PSL Jakub Stefaniak zwrócił uwagę na milczenie w tej sprawie minister finansów Teresy Czerwińskiej.