Wiadomości

  1. Wikipedia nie odstąpi od swoich zasad, aby dzięki temu wejść na chiński rynek - ostrzegł we czwartek jej współtwórca, Jimmy Wales. Powiedział to w Tajpej, gdzie rozpoczęło się dwudniowe Forum Innowacji Cyfrowych.
  2. Gospodarka Korei Północnej w 2017 roku zmniejszyła się najbardziej od 20 lat - wynika z szacunków południowokoreańskiego banku centralnego. Ma to być efekt międzynarodowych sankcji nałożonych na reżim Kim Dzong Una w związku z rozwojem przez Pjongjang programów rakietowego i atomowego.
  3. Unia Europejska, Rosja i Chiny to wrogowie - powiedział amerykański prezydent Donald Trump w wywiadzie dla telewizji CBS News. - USA mają wielu wrogów - stwierdził.
  4. Prawo do odszkodowania za duże opóźnienie lotu ma zastosowanie również w przypadku lotów łączonych z międzylądowaniem poza Unią Europejską. Taki wyrok wydał w czwartek Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu, odnosząc się do przypadku pasażerki, której linie lotnicze odmówiły przyznania odszkodowania za spowodowanie opóźnienia w jej podróży.
  5. Discovery i TVN integrują struktury i powołują nowy, wspólny zespół zarządzający. Prezesem zarządu oraz dyrektorem zarządzającym obu organizacji w Polsce został Piotr Korycki. Jim Samples, dotychczasowy prezes TVN, dołączy do Rady Nadzorczej połączonej firmy. Piotr Korycki będzie raportował do Katarzyny Kieli, szefowej Discovery w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.