Wiadomości

  1. Córka i doradczyni prezydenta USA Donalda Trumpa, Ivanka, pomoże w wybraniu kandydata na prezesa Banku Światowego, ale sama nie obejmie tej funkcji - oświadczył w poniedziałek Biały Dom. Media wcześniej informowały, że jest ona jedną z kandydatek na nowego prezesa BŚ.
  2. Od 2 stycznia 2019 roku na odcinku autostrady A2 Nowy Tomyśl - Konin wchodzą nowe stawki opłat. Więcej zapłacą kierowcy ciężarówek.
  3. W Stanach Zjednoczonych o północy z piątku na sobotę doszło do częściowego zawieszenia działalności rządu federalnego. Jest to efekt impasu w sprawie finansowania budowy muru na granicy z Meksykiem spowodowanego różnicami stanowisk pomiędzy prezydentem USA Donaldem Trumpem i demokratami w Kongresie.
  4. Włochy osiągnęły nieformalne porozumienie z Komisją Europejską w sprawie swojego budzącego kontrowersje budżetu na 2019 rok - poinformowała we wtorek rzeczniczka ministerstwa gospodarki w Rzymie. Dodała, że umowa zostanie potwierdzona w środę w Brukseli.
  5. Donald Trump zapowiedział we wtorek, że będzie uczestniczył w Światowym Forum Ekonomicznym, które w przyszłym miesiącu odbędzie się w Davos. Amerykański prezydent będzie gościem konferencji po raz drugi z rzędu.